ERKEKLER BASKETBOL BÖLGESEL LİGİ

ERKEKLER BASKETBOL BÖLGESEL LİGİ

22 takımın kıyasıya mücadele ettiği erkekler basketbol bölgesel ligi önümüzdeki sezon yine kıyasıya mücadelelere sahne olacakErkekler basketbol bölgesel ligi favorisinin neredeyse olmadığı her takımın kıran kırana maçla çıkardığı lig olma özelliği ile dikkat çekmektedir. 6 bölge halinde düzenlenen ligde geçtiğimiz sezon puan puana biten tablolar ile dikkat çekti. 1.bölgeyi şampiyon olarak tamamlayan Çorlu belediyesi 14 puan ile ligi tamamlarken onu takip eden Kütahya Belediyesi ve Yeşilyurt 13’er puanla ikinci ve üçüncü sırayı paylaştı. Erkekler basketbol bölgesel ligi 1.bölge grubunda yer alan birinci takım ile dördüncü takım arasında 2 puan fark olması rekabetin ne denli olduğunu bizlere gösterdi.

Bölgeler ve Takımlar

2.bölgede mücadele eden ve dört takım arasında 11 puanla zirvede bitiren Bahçelievler belediyesi ikinci sıradaki rakibi Hacettepe Üniversitesini 1 puan ile geride bıraktı. Sezona çok büyük hedefler ile başlamayan MKD Bossan takımı ise 9 puanla bu takımları takip etti. 3. Bölgede Nazilli Belediyesi 12 puanla liderliği rahat bir şekilde alsa da bu grupta ikinci ve üçüncü sırada yer alan Menemen Belediyesi ve Muğla Üniversitesi arasındaki rekabet izleyenlere keyif verdi. 3. Bölge grubunda yer alan rekabet 4. bölge grubuna da yansıdı. Söğütsen Seramik liderliği 12 puanla alırken attığı toplam 512 sayı ile kendi rekorunu egale etti. İkinci sırada averaj farkı ile Isparta Belediyesi yer alırken aynı puanla onu takip eden Tarsus Amerikan Koleji grubu 3. bitirdi. 5. Bölge grubunda Tokat Özgem Grup 12 puanla finallere adını yazdırmayı başardı. 6. Grupta 5 takımın mücadelesini açık kalite farkı ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kazandı. 15 puan ve 638 sayı ile kalite farkının konuştuğu ligde 12 puanı paylaşan Genç YİBO ve Şutim Spor ikinci ve üçüncü sırayı paylaştı. Efespor takımıda zamanında bu yoldan geçmiştir.

Canlı iddaa siteleri üzerinden en güvenilir basketbol bahislerine erişim sağlayabilirsiniz!

Final gruplarına kalan takımların mücadeleleri ise kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Final müsabakasının oynandığı Muğla Menteşe Spor Salonunda şampiyonluk ipini göğüsleyen takım ise Söğütsen Seramik oldu. Zorlu geçen sezonun ardından sezonu şampiyonlukla tamamlayan Söğütsen Seramik bir üst ligde oynamaya hak kazandı. Erkekler basketbol bölgesel liglerinde 12 puanla grubu bitirip şampiyon olan Söğütsen Seramik şampiyon olan takımlar arasında en yüksek averaja sahip olan takım özelliğini de kazanmış oldu. Bu alanda yeni rekorlar gelir mi bilinmez ancak gelecek sezon yine çok önemli mücadeleler olacak gibi görünüyor. Erkekler basketbol bölgesel liginde gelecek sezon mücadele edecek 22 takım ise şöyle sıralandı.

Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi Takımları Nelerdir?

 • YeşilYurt – Yeşimspor
 • Söke Basket – Şutimspor
 • Uşak Belediyesi – Volkan Aksoy Spor
 • Samsun Telekom – Salihli Belediye
 • Özel İdare Gençlerbirliği – Murat Paşaoğlu Spor
 • Iğdır Gençlik – İzmir BŞB
 • Masterler – Midyat Belediyesi
 • Geçitspor – Ege Üniversitesi GSK
 • Çorlu Belediyesi – Bilecik Belediyesi
 • Açı Eğitim Kurumları – Anadolu Basket
 • Ankara Kayı Gençlik – Başkent Yenişehir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir